Contacts | Useful links

Tuesday, October 15, 2019
header tz

Redoslijed folklornih nastupa - 53. Đakovački vezovi

PETAK – 28. lipnja 2019.

19:30 – 21:00

PUČKO CRKVENO PJEVANJE

Katedrala sv. Petra

 

MVS „Bećarineˮ KUD-a „Tenaˮ Đakovo

PS KUD-a „Ethno-golubicaˮ Vinkovci

ŽPS KUD-a „Vranovci-Bukovljeˮ Bukovlje

ŽPS HKD-a „Podgoračaniˮ Podgorač

PPS „Veseli Slatinčaniˮ Stari Slatinik

PSA sastava folklorne sekcije HKD-a „Lisinskiˮ Našice

MPS KUD-a „Ivan Filipovićˮ Velika Kopanica

 

 

UTORAK – 2. srpnja 2019.

19:30 – 20:30

ĐAKOVŠTINA U PJESMI I PLESU

Trg J. J. Strossmayera

 

KUD „Ledinaˮ Gašinci

KUD „Ivan Tišovˮ Viškovci

KUD „Kondrićaniˮ Kondrić

KUD „Milko Cepelićˮ Vuka

KUD „Šokadijaˮ Budrovci

 

 

SRIJEDA – 3. srpnja 2019.

19:30 – 20:30

ĐAKOVŠTINA U PJESMI I PLESU

Trg J. J. Strossmayera

 

KUD „Veseli šokciˮ Punitovci

KUD „Kuševacˮ Kuševac

KUD „Slavonacˮ Forkuševci

KUD „Skladˮ Đakovo

KUD „Zoraˮ Piškorevci

KUD „Gorjanacˮ Gorjani

 

 

P E T A K – 5. srpnja 2019.

21:00 – 22:30

Scenska slika

Trg J. J. Strossmayera

SVEČANO OTVARANJE 53. ĐAKOVAČKIH VEZOVA

Program: „SPREMIT ĆU SE JA I SAMA”

 

 

S U B O TA – 6. srpnja 2019.

18:30 – 20:30

NASTUP GOSTUJUĆIH SKUPINA

Strossmayerov park

KUD „Krešimir” Bad Cannstatt, Stuttgart / Njemačka

HKUD „Biloševica” Rasno, Široki Brijeg / Bosna i Hercegovina

KUD „Sveti Nikola Tavelić” Lišane Ostrovičke

HKUD „Vilim Cecelja” Salzburg / Austrija

HKUD „Crvenice” Crvenice, Tomislavgrad / Bosna i Hercegovina

Gruppo Folkloristico Caprivese „Michele Grion” Capriva del Friuli / Italija

KUD „Natko Nodilo” Babino Polje

HKD „Vrila” Župa Mostarski Gradac, Široki Brijeg / Bosna i Hercegovina

KUU „Bezdan” Pirovac

Associazione Folklorica „Città di Matelica” Matelica / Italija

Folklorni ansambl „Kuželovjan”, Kuželov / Češka Republika

(Folklor Ensemble „Kuzelovjan”, Kuzelov / Czech Republic)

 

 

21:00 – 22:00

PREDSTAVLJANJE ZEMLJE PARTNERA

Predstavljanje zemlje partnera – Slovačka Republika – folklorni program:

SKUD „Ivan Brnjik Slovakˮ Jelisavac

Matica Slovačka Jurjevac – Ženska pjevačka skupina Jurjevac Punitovački

SKUD „Braće Banasˮ Josipovac Punitovački

Dječja folklorna skupina „Klnkaˮ Bratislava, Slovačka Republika

(Children folklore group „Klnka” Bratislava, Slovak Republic)

 

 

N E D J E L J A – 7. srpnja 2019.

8:30 – 10:30

SVEČANA POVORKA SUDIONIKA 53. ĐAKOVAČKIH VEZOVA

              I.     Konjanik

Zastave

RH (u sredini)

Osječko-baranjska županija (desno)

Grad Đakovo (lijevo)

Europska unija (iza)

Đakovački vezovi (iza)

II.    Mažoretkinje KUD-a „Skladˮ Đakovo

III.  Puhački orkestar DVD-a Đakovo / Puhački orkestar DVD-a Retfala Osijek

IV.   Natpis: 53. Đakovački vezovi

V.     Grb Đakovačkih vezova

 

VI.       FOLKLORNE SKUPINE:  

 

P O V O R K A

  1. KUD „Šokadijaˮ Strizivojna
  2. Folklorna grupa „Mladi Hrvatiˮ, Melbourne / Australija
  3. Folklorni ansambl „Kuželovjan”, Kuželov / Češka Republika
  4. KUD „Skladˮ Đakovo
  5. KUD „Krešimirˮ Bad Cannstatt, Stuttgart / Njemačka
  6. HKUD „Biloševicaˮ Rasno, Široki Brijeg / Bosna i Hercegovina
  7. KUD „Ivan Tišovˮ Viškovci
  8. Prva kandžijaška udruga „Kruševica 2010.” Kruševica
  9. KUD „Vesela Šokadijaˮ Koritna
  10. KUD „Topliceˮ Varaždinske Toplice
  11. KUD „Sveti Nikola Tavelićˮ Lišane Ostrovičke
  12. KUD „Milko Cepelićˮ Vuka
  13. Folklorni ansambl „Sesvetska Selaˮ Sesvete
  14. KUD „Šokadijaˮ Budrovci
  15. HKUD „Vilim Ceceljaˮ Salzburg / Austrija
  16. KUD „Šijaciˮ Biškupci
  17. KUD „Zoraˮ Piškorevci
  18. HKUD „Crveniceˮ Crvenice, Tomislavgrad / Bosna i Hercegovina
  19. KUD „Klenovnikˮ Klenovnik
  20. KUD „Ledinaˮ Gašinci
  21. Gruppo Folkloristico Caprivese „Michele Grionˮ Caprivia del Friuli / Italija
  22. KUD „Slavko Jankovićˮ Šiškovci
  23. KUD „Veseli Šokciˮ Punitovci
  24. KUD „Žiškovecˮ Žiškovec
  25. KUD „Seljačka slogaˮ Zadubravlje
  26. KUD „Gorjanacˮ Gorjani
  27. Associazione Folklorica „Città di Matelica” Matelica / Italija
  28. KUD „Obreškaˮ Donja Obreška
  29. KUD „Kuševacˮ Kuševac
  30. KUD „Vrhovje Župe Dubranecˮ Donji Dragonožec
  31. KUU „Bezdanˮ Pirovac
  32. KUD „Perkovčaniˮ Novi Perkovci
  33. Dječja folklorna skupina „Klnkaˮ Bratislava / Slovačka Republika
  34. SKUD „Braće Banasˮ Josipovac Punitovački
  35. Matica slovačka Jurjevac – Ženska pjevačka skupina Jurjevac Punitovački
  36. Kuburaška udruga Maruševec, Maruševec
  37. KUD „Tenaˮ Đakovo
  38. HKD „Vrilaˮ Župa Mostarski Gradac, Široki Brijeg / Bosna i Hercegovina
  39. KUD „Hrvatska čitaonicaˮ Selci Đakovački
  40. HKD „Šidˮ Šid / Republika Srbija
  41. KUD „Slavonacˮ Forkuševci
  42. KUD „Lipaˮ Nova Bukovica
  43. KUD „Drenjanciˮ Drenje
  44. KUD „Grgur Karlovčanˮ Kalinovac
  45. KUD „Slavonijaˮ Đurđanci
  46. KUD „Natko Nodiloˮ Babino Polje
  47. KUD „Lađevčaniˮ Lađevac
  48. KUD „Slogaˮ Satnica Đakovačka
  49. HKUD „Tamburicaˮ Koraće /Bosna i Hercegovina
  50. KUD „Lipaˮ Semeljci
  51. Folklorni ansambl „Kitkaˮ Istibanja / Republika Sjeverna Makedonija

     VII.   Matični klub „Hrvatski ovčarˮ Đakovo

     VIII.   Četveropreg, dvopreg

X.   Svatovske zaprege

XI.   Konjanici

 

 

 

N E D J E LJ A – 7. srpnja 2019.

10:30 – 12:30

Strossmayerov park

 

MEĐUNARODNA SMOTRA FOLKLORA

SKUD „Braće Banasˮ Josipovac Punitovački

KUD „Krešimirˮ Bad Cannstatt, Stuttgart / Njemačka

HKUD „Biloševicaˮ Rasno, Široki Brijeg / Bosna i Hercegovina

Folklorni ansambl „Kuželovjan”, Kuželov / Češka Republika

Folklorna grupa „Mladi Hrvatiˮ, Melbourne / Australija

(odrasla, srednja i dječja skupina)

HKUD „Crveniceˮ Crvenice, Tomislavgrad /Bosna i Hercegovina

Gruppo Folkloristico Caprivese „Michele Grionˮ Caprivia del Friuli / Italija

HKUD „Vilim Ceceljaˮ Salzburg / Austrija

Dječja folklorna skupina „Klnkaˮ Bratislava / Slovačka Republika

HKD „Vrilaˮ Župa Mostarski Gradac, Široki Brijeg /Bosna i Hercegovina

HKD „Šidˮ Šid / Republika Srbija

Associazione Folklorica „Città di Matelicaˮ Matelica / Italija

HKUD „Tamburicaˮ Koraće /Bosna i Hercegovina

Folklorni ansambl „Kitkaˮ Istibanja / Republika Sjeverna Makedonija

 

 

12:30 – 15:00

SMOTRA FOLKLORA HRVATSKE

KUD „Natko Nodiloˮ Babino Polje

KUD „Bezdanˮ Pirovac

KUD „Lađevčaniˮ Lađevac

KUD „Sveti Nikola Tavelićˮ Lišane Ostrovičke

KUD „Žiškovecˮ Žiškovec

KUD „Topliceˮ Varaždinske Toplice

Folklorni ansambl „Sesvetska Selaˮ Sesvete

KUD „Grgur Karlovčanˮ Kalinovac

KUD „Vrhovje Župe Dubranecˮ Donji Dragonožec

KUD „Klenovnikˮ Klenovnik

KUD „Obreškaˮ Donja Obreška

 

 

15:00 – 17:00

PAUZA

 

 

17:00 – 20:00

SMOTRA FOLKLORA SLAVONIJE, BARANJE I ZAPADNOG SRIJEMA

 

 

17:00 – 18:30

KUD „Hrvatska čitaonicaˮ Selci Đakovački

KUD „Lipaˮ Nova Bukovica

KUD „Šijaciˮ Biškupci

KUD „Slavko Jankovićˮ Šiškovci

KUD „Bebrinaˮ Bebrina

KUD „Drenjanciˮ Drenje

KUD „Seljačka slogaˮ Bogdanovci

 

 

18:30 – 20:00

KUD „Perkovčaniˮ Novi Perkovci

KUD „Podvinjeˮ Podvinje

KUD „Slavonijaˮ Đurđanci

KUD „Seljačka slogaˮ Zadubravlje

KUD „Vesela šokadijaˮ Koritna

HSKPD „Seljačka slogaˮ Nuštar

KUD „Drežnikˮ Drežnik

KUD „Šokadijaˮ Strizivojna

 

 

21:00

„SLAVONIJO, ZEMLJO PLEMENITAˮ

Pozornica u Strossmayerovu parku

Izbor za najbolje nošeno narodno ruho (djevojke, snaše i momci)

Dodjela nagrada i zatvaranje 53. Đakovačkih vezova

 

 

ORGANIZACIJSKI ODBOR ĐAKOVAČKIH VEZOVA

Marin Mandarić, gradonačelnik Grada Đakova, predsjednik

Pavo Cindrić, predsjednik Gradskog vijeća

Robert Francem, zamjenik gradonačelnika

Antun Galić, zamjenik gradonačelnika

Marija Burek, direktorica Turističkog ureda Turističke zajednice Grada Đakova

Tomislav Vuković, predsjednik SAKUD-a Grada Đakova

Ivanka Perković, predsjednica SAKUD-a Đakovštine

 

 

Redoslijed folklornih nastupa 53. Đakovačkih vezova preuzmite ovdje.

DISCOVER YOUR STORY

discover your story

VISIT US ON FACEBOOK

CROATIA 365 – WINE TOUR SLAVONIJE I BARANJE

cro360eng

MOBILE APPLICATIONS

ios

evsitor

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3