header tz

Redoslijed folklornih nastupa - 52. Đakovački vezovi

Redoslijed folklornih nastupa 52. Đakovačkih vezova preuzmite ovdje.

 

Priopćenje Gradonačelnika

Organizacijski odbor 52. Đakovačkih vezova donio je odluku o promjeni termina programa u Strossmayerovom parku u subotu 7. srpnja jer hrvatska nogometna reprezentacija u 20.00 sati igra protiv Rusije u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva. Gostujuće skupine nastupit će u 16.30, a zemlja partner Ukrajina predstavit će se u 19.00 sati. Dodjela nagrade „Zeleno srce Đakova“ održat će se u nedjelju u 20.30 sati u Strossmayerovom parku prije programa zatvaranja manifestacije. Do promjene nastupa došlo je i u Vezovskom šatoru gdje će grupa Radio Luxemburg održati koncert prije utakmice, u 18.30 sati. Grad Đakovo poziva sve sugrađane zajedničko praćenje utakmice putem video zida u Vezovskom šatoru i u šatoru iza pozornice u Strossmayerovom parku. Bodrimo zajedno naše Vatrene!

Predsjednik Organizacijskog odbora

Đakovačkih vezova

     Gradonačelnik

                 Marin Mandarić, dipl. oec

 

PETAK – 29. lipnja 2018.

19:30 – 21:00

PUČKO CRKVENO PJEVANJE

Katedrala sv. Petra

 

ŽPS „Vranovkeˮ Vranovci-Bukovlje

„Pučke pjevačice crkve sv. Lovreˮ Baranjsko Petrovo Selo

MPS „Stanariˮ Cvelferija

KUD „Prigorjeˮ Križevci

ŽPS „Drugeˮ Strizivojna

MVS „Bećarineˮ KUD-a „Tenaˮ Đakovo

ŽPS KUD-a „Ogranak seljačke slogeˮ Posavski Bregi

MPS „Strossmayerˮ Strizivojna

ŽPS „Podgoračaniˮ Podgorač

ŽVS „Klencariceˮ Horvati, Zagreb

ŽPS „August Šenoaˮ Pečuh, Mađarska

 

 

UTORAK – 3. srpnja 2018.

19:30 – 21:00

ĐAKOVŠTINA U PJESMI I PLESU

Trg J. J. Strossmayera

 

KUD „Vesela šokadijaˮ Lapovci

KUD „Širokopoljacˮ Široko Polje

KUD „Zoraˮ Piškorevci

KUD „Vesela šokadijaˮ Koritna

KUD „Kuševacˮ Kuševac

KUD „Gorjanacˮ Gorjani

KUD „Kondrićaniˮ Kondrić

KUD „Slavonijaˮ Đurđanci

 

 

SRIJEDA – 4. srpnja 2018.

19:30 – 21:00

ĐAKOVŠTINA U PJESMI I PLESU

Trg J. J. Strossmayera

 

KUD „Milko Cepelićˮ Vuka

KUD „Veseli šokciˮ Punitovci

KUD „Drenjanciˮ Drenje

KUD „Hrvatska čitaonicaˮ Selci Đakovački

KUD „Ledinaˮ Gašinci

KUD „Slogaˮ Satnica Đakovačka

 

 

P E T A K – 6. srpnja 2018.

21:00 – 22:30

Scenska slika

Trg J. J. Strossmayera

SVEČANO OTVARANJE 52. ĐAKOVAČKIH VEZOVA

Program: „OVDJE JE MOJA DOMOVINAˮ

 

 

S U B O TA – 7. srpnja 2018.

18:30 – 20:30

NASTUP GOSTUJUĆIH SKUPINA

Strossmayerov park

HKUD „Sarajlijeˮ Tomislavgrad, BiH

KUD „Dicmoˮ Dicmo-Kraj

St. Anthony's Kolo Club “Croatiaˮ and Croatian Children's School Los Angeles, SAD

(Kolo klub „Croatia” sv. Ante i Hrvatska dječja škola sv. Ante u Los Angelesu)

KUD „Mosorˮ Gata

HKUD „Fra Petar Bakulaˮ Posušje, BiH

KUD „Komaštreˮ Ogorje

KUU „Miljevciˮ Miljevci

FA „Hrvatska zoraˮ Melbourne, Australija

KUD „Sveti Ilija župa Kljaciˮ Kljaci

Tamburaško-plesna skupina „Hrvatska lozaˮ Chicago, SAD

KUD „Zvuci kamena i kršaˮ Imotski

KUD „Osojnikˮ Osojnik

KUD „Dikovačaˮ Zmijavci

Ukrajinsko kulturno – prosvjetno društvo Ukrajinaˮ Slavonski Brod

KUD „Sveti Ivan Krstiteljˮ Gorica

 

21:00 – 22:00

PREDSTAVLJANJE ZEMLJE PARTNERA

Koncertni program Nacionalnog centra narodne kulture „Muzej Ivan Hončar” iz Ukrajine:

Dječja folklorna skupina „Oreliˮ i Folklorna skupina mladih Nacionalnog centra narodne kulture „Muzej Ivan Hončarˮ, Kijev, Ukrajina

(Children's folk group “Oreli” and Youth folk group of the National Center of Folk Culture “Ivan Honchar Museumˮ, Kyiv, Ukraine)

 

 

N E D J E L J A – 8. srpnja 2018.

8:30 – 10:30

SVEČANA POVORKA SUDIONIKA 52. ĐAKOVAČKIH VEZOVA

  1. I.Konjanik

Zastave

RH (u sredini)

Osječko-baranjska županija (desno)

Grad Đakovo (lijevo)

Europska unija (iza)

Đakovački vezovi (iza)

  1. II.Mažoretkinje KUD-a „Skladˮ Đakovo
  2. III.Puhački orkestar DVD-a Đakovo / Puhački orkestar DVD-a Retfala Osijek
  3. IV.Natpis: 52. Đakovački vezovi
  4. V.Grb Đakovačkih vezova

 

VI.       FOLKLORNE SKUPINE:  

 

P O V O R K A

  1. KUD „Širokopoljacˮ Široko Polje
  2. HFA „Vukovarˮ Sydney, Australija
  3. KUD „Sveti Ilija župa Kljaciˮ Kljaci
  4. Tamburaško-plesna skupina „Hrvatska lozaˮ Chicago, SAD
  5. HKUD „Sarajlijeˮ Tomislavgrad, BiH
  6. KUD „Gorjanacˮ Gorjani
  7. FA „Hrvatska zoraˮ Melbourne, Australija
  8. KUD „Mosorˮ Gata
  9. St. Anthony's Kolo Club “Croatiaˮ and Croatian Children's School Los Angeles, SAD (Kolo klub „Croatia” sv. Ante i Hrvatska dječja škola sv. Ante u Los Angelesu)

  10. KUD „Slavonijaˮ Đurđanci
  11. HKUD „Fra Petar Bakulaˮ Posušje, BiH
  12. KUD „Hrvatska Baštinaˮ Chicago, SAD
  13. KUD „Osojnikˮ Osojnik
  14. Dječja folklorna skupina „Oreliˮ i Folklorna skupina mladih Nacionalnog centra narodne kulture „Muzej Ivan Hončarˮ, Kijev, Ukrajina (Children's folk group “Oreli” and Youth folk group of the National Center of Folk Culture “Ivan Honchar Museumˮ, Kyiv, Ukraine)
  15. KUD „Šokadijaˮ Budrovci
  16. KUD „Graničarˮ Čazma
  17. KUD „Tenaˮ Đakovo
  18. KUD „Komaštreˮ Ogorje
  19. KUD „Hrvatska čitaonicaˮ Selci Đakovački
  20. KUD „Bijelaˮ Brčko Distrikt, BiH
  21. KUD „Voćaˮ Donja Voća
  22. KUD „Perkovčaniˮ Novi Perkovci
  23. KUD „Kotoribaˮ Kotoriba
  24. KUD „Sveti Jurajˮ Duga Resa
  25. SKUD „Braće Banasˮ Josipovac Punitovački
  26. KUU „Miljevciˮ Miljevci
  27. KUD „Kašinaˮ Kašina
  28. KUD „Lipaˮ Semeljci
  29. KUD „Mihovil Krušlinˮ Šenkovec
  30. HKUD „Harkanovciˮ Harkanovci
  31. KUD „Kuševacˮ Kuševac
  32. FA „Baranjaˮ Beli Manastir
  33. KUD „Brodosplitˮ Split
  34. KUD „Berislavićˮ Novi Grad
  35. KUD „Skladˮ Đakovo
  36. KUD „Ivan Filipovićˮ Velika Kopanica
  37. KUD „Kupljenovoˮ Kupljenovo
  38. KUD „Veseli šokciˮ Punitovci
  39. KUD „Dicmoˮ Dicmo-Kraj
  40. Prva kandžijaška udruga „Kruševica 2010ˮ Kruševica
  41. KUD „Ledinaˮ Gašinci
  42. IPS „Sokoloviˮ Ravni Kotari, Slivnica
  43. KUD „Šokadijaˮ Strizivojna
  44. KUD „Grgur Karlovčanˮ Kalinovac
  45. KUD „Vesela šokadijaˮ Lapovci
  46. KUD „Dikovačaˮ Zmijavci
  47. KUD „Slogaˮ Satnica Đakovačka
  48. KUD „Zvuci kamena i kršaˮ Imotski
  49. KUD „Zoraˮ Piškorevci
  50. KUD „Ljuba vodaˮ Ljubešćica
  51. KUD „Milko Cepelićˮ Vuka
  52. MKD „Braća Miladinovciˮ Osijek
  53. KUD „Vesela šokadijaˮ Koritna
  54. KUD „Seljačka slogaˮ Gradište
  55. KUD „Ivan Tišovˮ Viškovci
  56. KUD „Slavonacˮ Forkuševci
  57. KUD „Sveti Ivan Krstiteljˮ Gorica
  58. HKD „Napredakˮ Odžak
  59. Kuburaška udruga „Maruševecˮ Maruševec
  60. KUD „Ogranak seljačke slogeˮ Posavski Bregi
  61. KUD „Rečicaˮ Rečica
  62. HKC „Bunjevačko koloˮ Subotica, Srbija

     VII. Matični klub „Hrvatski ovčarˮ Đakovo

     VIII.   Četveropreg, dvopreg

X.   Svatovske zaprege

XI.   Konjanici

 

 

N E D J E LJ A – 8. srpnja 2018.

10:30 – 12:00

Strossmayerov park

MEĐUNARODNA SMOTRA FOLKLORA

KUD „Šokadijaˮ Strizivojna

KUD „Bijelaˮ Brčko Distrikt

St. Anthony's Kolo Club “Croatiaˮ and Croatian Children's School, Los Angeles, SAD

(Kolo klub „Croatia” sv. Ante i Hrvatska dječja škola sv. Ante u Los Angelesu)

HKUD „Fra Petar Bakulaˮ Posušje, BiH

SKUD „Braće Banasˮ Josipovac Punitovački

KUD „Hrvatska baštinaˮ Chicago, SAD

FA „Hrvatska zoraˮ Melbourne, Australija

HKUD „Sarajlijeˮ Tomislavgrad, BiH

Tamburaško-plesna skupina „Hrvatska lozaˮ Chicago, SAD

HFA „Vukovarˮ Sydney, Australija

HKC Bunjevačko koloˮ Subotica, Srbija

 

11:30 – 15:00

SMOTRA FOLKLORA HRVATSKE

KUD „Šokadijaˮ Budrovci

KUD „Rečicaˮ Rečica

KUD „Brodosplitˮ Split

KUD „Mosorˮ Gata

KUD „Osojnikˮ Osojnik

KUD „Dikovačaˮ Dikovača

IPS „Sokoloviˮ Ravni Kotari, Slivnica

KUD „Komaštreˮ Ogorje

KUD „Sveti Jurajˮ Duga Resa

KUD „Mihovil Krušlinˮ Šenkovec

KUD „Dicmoˮ Dicmo-Kraj

KUD „Sveti Ivan Krstiteljˮ Gorica

KUD „Zvuci kamena i kršaˮ Imotski

KUD „Kotoribaˮ Kotoriba

KUD „Ljuba vodaˮ Ljubešćica

KUD „Sveti Ilija župa Kljaciˮ Kljaci

KUD „Ogranak seljačke slogeˮ Posavski Bregi

KUD „Grgur Karlovčanˮ Kalinovac

KUU „Miljevciˮ Miljevci

KUD „Kupljenovoˮ Kupljenovo

KUD „Voćaˮ Donja Voća

KUD „Graničarˮ Čazma

KUD „Kašinaˮ Kašina

 

15:00 – 17:00

PAUZA

 

17:00 – 20:00

SMOTRA FOLKLORA SLAVONIJE, BARANJE I ZAPADNOG SRIJEMA

 

17:00 – 18:30

KUD „Skladˮ Đakovo

FA „Baranjaˮ Beli Manastir

KUD „Ivan Filipovićˮ Velika Kopanica

HKUD „Harkanovciˮ Harkanovci

ŽPS „Skladovkeˮ Đakovo

KUD „Matija Gubecˮ Slavonski Kobaš

KUD „Branimirˮ Bošnjaci

KUD „Slavonacˮ Forkuševci

 

 

18:30 – 20:00

MVS „Bećarineˮ KUD-a „Tenaˮ Đakovo

KUD „Seljačka slogaˮ Gradište

KUD „Berislavićˮ Novi Grad

MPS „Fašiˮ Novi Perkovci

KUD „Josip Šošićˮ Tenja

KUD „Šokicaˮ Slobodnica

KUD „Slavko Jankovićˮ Rokovci-Andrijaševci

KUD „Perkovčaniˮ Novi Perkovci

 

 

21:00

„SLAVONIJO, ZEMLJO PLEMENITAˮ

Pozornica u Strossmayerovu perivoju

-          Izbor za najbolje nošeno narodno ruho (djevojke, snaše i momci)

-          Dodjela nagrada i zatvaranje 52. Đakovačkih vezova

 

ORGANIZACIJSKI ODBOR ĐAKOVAČKIH VEZOVA

Marin Mandarić, gradonačelnik Grada Đakova, predsjednik

Pavo Cindrić, predsjednik Gradskog vijeća

Robert Francem, zamjenik gradonačelnika

Antun Galić, zamjenik gradonačelnika

Marija Burek, direktorica Turističkog ureda Turističke zajednice Grada Đakova

Tomislav Vuković, predsjednik SAKUD-a Grada Đakova

Ivanka Perković, predsjednica SAKUD-a Đakovštine

DISCOVER YOUR STORY

discover your story

POSJETI NAS NA FACEBOOKU

PRETRAŽI STRANICU

YT_WEATHER_
Đakovo
°C



KARTA GRADA

CROATIA 365 – WINE TOUR SLAVONIJE I BARANJE

cro360

MOBILNE APLIKACIJE

ios

evsitor

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3