Redoslijed folklornih priredbi i nastupa - 48. Đakovački vezovi

P E T A K    4.7.2014.

18,00 do 19,00 sati

PUČKO CRKVENO PJEVANJE

Samostanska crkva Milosrdnih sestara Sv. Križa

 

19,30 do 20,30 sati

Strossmayerov trg ispred Katedrale

Koncert Kulturno-umjetničkog društva „Tena“ Đakovo

 

21,00 do 22,30 sati

Scenska slika

SVEČANO OTVARANJE

48. ĐAKOVAČKIH VEZOVA

Program: ”NEKAD BILO, SAD SE SNILO…”

 

S U B O TA   5.7.2014.

19,00 do 21,00 sati

ĐAKOVŠTINA U PJESMI I PLESU

Strossmayerov perivoj

MVS „BEĆARINE“ KUD-a Tena Đakovo

KUD „Vesela Šokadija“ Lapovci

KUD „Zora“ Piškorevci

KUD „Slavonija“ Đurđanci

KUD „Kondrićani“ Kondrić

KUD „Ledina“ Gašinci

KUD „Vesela Šokadija“ Koritna

KUD „Sklad“ Đakovo

KUD „Petöfi Sàndor“ Ivanovci Đakovački

KUD „Hrvatska čitaonica“ Selci Đakovački

KUD „Veseli šokci“ Punitovci

KUD „Širokopoljac“ Široko Polje

KUD „Kuševac“ Kuševac

 

21,00 do 23,00 sati

KUD „Croatia“ St. Pölten, Austrija

HKUD „Sv.Ivan Krstitelj“ Ružići, BiH

„VITER“ UKRAINIAN DANCERS AND FOLK CHOIR, Edmonton, Kanada

HKUD „Biloševica“ Rasno, Široki Brijeg, BiH

HKD „Veseli Gradištanci“ Und, Mađarska

KUD „Vinac“ Stankovci

Udruga „Điran“ Ugljan

TROYANDA UKRAINIAN DANCE ENSEMBLE, Selkirk, Manitoba, Kanada

HKUD „Dinara“ Livno, BiH

KUD „Srce Zagore“ Kaštel Gomilica

FS „Janošik“ Partizanske, Slovačka

HKUD „Fra Jozo Križić“ Roško Polje,Tomislavgrad, BiH

KD „Brnaze“ Sinj

HKUD „Tihaljina“ Tihaljina, BiH

KUD „Dinara“ Kijevo

HKUD „Drijeva“ Gabela, Čapljina, BiH

KUD „Carza“ Poličnik

HKUD „Fra Petar Bakula“ Posušje, BiH

 

 

N E D J E LJ A   6.7.2014.

8,30 do 10,00 sati

SVEČANA POVORKA SUDIONIKA 48.ĐAKOVAČKIH VEZOVA

  1. Konjanik

Zastave

RH (u sredini)

Osječko-baranjska županija (desno)

Grad Đakovo (lijevo)

Europska unija (iza)

Đakovački vezovi (iza)

  1. Mažoretkinje KUD-a „Sklad“ Đakovo
  2. Puhački orkestar DVD-a Đakovo, Retfala Osijek
  3. Natpis: 48. Đakovački vezovi
  4. Grb Đakovačkih vezova
  5. FOLKLORNE SKUPINE:  

P  O  V  O  R  K  A

  1. KUD „Širokopoljac“ Široko Polje
  2. „Viter“ Ukrainien Dancers and Folk Choir, Edmonton, Kanada
  3. HKUD „Dinara“ Livno, BiH
  4. KUD „Gorjanac“ Gorjani
  5. TPS „Hrvatska loza“ Chicago, SAD
  6. HKUD „Biloševica“ Rasno,Široki Brijeg, BiH
  7. Troyanda Ukrainien Dance Enseble,Selkirk,Manitoba,Canada
  8. KUD „Vinac“ Stankovci
  9. KUD „Zagorci“ Beljevina
  10. KUD „Gacka“ Ličko Lešće
  11. HKUD „Fra Jozo Križić“ Roško Polje, Tomislavgrad, BiH
  12. KUD „Veliko Trojstvo“ Veliko Trojstvo
  13. HKD „Veseli Gradištanci“ Und, Mađarska
  14. KUD „Šokadija“ Budrovci
  15. HKUD „Drijeva“ Gabela, Čapljina, BiH
  16. ZUK „Korana“ Zagreb
  17. KUD „Srce Zagore“ Kaštel Gomilica
  18. KUD „Zora“ Piškorevci
  19. KUD „Dr.Vinko Žganec“ Vratišinec
  20. HKUD „Sv.Ivan Krstitelj“ Ružići, BiH
  21. KUD „Kuševac“ Kuševac
  22. Udruga „Prekodravski zvon“ Gola
  23. Udruga „Điran“ Ugljan
  24. KUD „Slavonija“ Đurđanci
  25. KUD „Jasen“ Šaptinovci
  26. HKUD „Vrilo“ Lovinac
  27. SKUD „Ivan Brnjik Slovak“ Jelisavac
  28. KUD „Seljačka sloga“ Kutina
  29. KUD „Hrvatska čitaonica“ Selci Đakovački
  30. KUD „Croatia“ St. Pölten, Austria
  31. KUD „Šokadija“ Strizivojna
  32. KUD „Luka Lukić“ Brodski Varoš
  33. KUD „Petöfi Sandor“ Ivanovci Đakovački
  34. HKD „Napredak“ Vitez, BiH
  35. KUD „Klek“ Ogulin
  36. KUD „Vesela Šokadija“ Lapovci
  37. KUD „Dinara“ Kijevo
  38. KUD „Sv.Ana“ Radikovci
  39. KUD „Vesela Šokadija“ Koritna
  40. KUD „Kolo“ Nard
  41. HKUD „Uzarići“ Uzarići, BiH
  42. KUD „Sklad“ Đakovo
  43. KUD „Slavonija“ Gornji Andrijevci
  44. KUD „Podravina“ Čađavica
  45. KUD „Veseli šokci“ Punitovci
  46. KUD „Kamanje“ Kamanje
  47. HKGD „Dunav“ Vukovar
  48. KUD „Tena“ Đakovo
  49. FS „Janošik“ Partizanske, Slovačka
  50. KUD „Sloga“ Draž
  51. KUD „Ledina“ Gašinci
  52. KD „Brnaze“ Sinj
  53. KUD „Seljačka sloga“ Bobovac
  54. SKUD „Braće Banas“ Josipovac Punitovački
  55. KUD „Carza“ Poličnik
  56. KUD „Sloga“ Satnica Đakovačka
  57. HKUD „Tihaljina“ Tihaljina, BiH
  58. KUD „Šiška“ Šiškovci
  59. KUD „Ivan Meštrović“ Vrpolje
  60. KUD „Husain“ Husain
  61. HKUD „Fra Petar Bakula“ Posušje, BiH
  62. KUD „Posavac“ Vrbanja
  63. KUD „Seljačka sloga“ Prekopakra
  64. Prva kandžijaška udruga Kruševica 2010

        VII.Matični klub „Hrvatski ovčar“ Đakovo

  1. Četveropreg, dvopreg
  2. Svatovske zaprege
  3. Konjanici

 

 

10,30 do 12,30 sati

Strossmayerov perivoj

MEĐUNARODNA SMOTRA FOLKLORA

KUD „Sloga“ Satnica Đakovačka

„VITER“ Ukrainien Dancers and Folk Choir,Edmonton, Canada

HKUD „Dinara“ Livno, BiH

Troyanda Ukrainien Dance Ensemble, Selkirk, Manitoba, Canada

HKUD „Uzarići“ Široki Brijeg, BiH

HKD „Veseli Gradištanci“ Und, Mađarska

HKUD „Fra Jozo Križić“ Roško Polje, Tomislavgrad,BiH

TPS „Hrvatska loza“  Chicago, SAD

HKD „Napredak“ Vitez, BiH

KUD „Croatia“ St.Pölten, Austrija

HKUD „Drijeva“ Gabela,Čapljina, BiH

FS „Janošik“ Partizanska, Slovačka

HKUD „Biloševica“ Rasno, Široki Brijeg, BiH

SKUD „Braće Banas“ Josipovac Punitovački

HKUD „Sv.Ivan Krstitelj“ Ružići, BiH

HKUD „Tihaljina“ Tihaljina

 

12,30 do 15,30 sati

SMOTRA FOLKLORA HRVATSKE

KUD „Šokadija“ Strizivojna

KUU „Gacka“ Ličko Lešće

Udruga „Điran“ Ugljan

KD „Brnaze“ Sinj

KUD „Vinac“ Stankovci

KUD „Dinara“ Kijevo

KUD „Dr.Vinko Žganec“ Vratišinec

KUD „Carza“ Poličnik

KUD „Klek“ Ogulin

KUD „Veliko Trojstvo“ Veliko Trojstvo

HKUD „Vrilo“ Lovinac

KUD „Seljačka sloga“ Kutina

Udruga „Prekodravski zvon“ Gala

KUD „Kamanje“ Kamanje

HKGD „Dunav“ Vukovar

ZUK „Korana“ Zagreb

KUD „Ivan Brnjik Slovak“ Jelisavac

KUD „Seljačka sloga“ Bobovac

KUD „Luka Lukić“ Brodski Varoš

KUD „Zagorci“ Beljevina

KUD „Husain“ Husain

 

 

15,30 do 17,00 sati – PAUZA

 

17,00 do 19,00 sati

SMOTRA FOLKLORA SLAVONIJE, BARANJE I ZAPADNOG SRIJEMA

 

17,00 do 18,00 sati

KUU „Naša Grana“ Budrovci

KUD „Jasen“ Šaptinovci

KUD „Podravina“ Čađavica

KUD „Gorjanac“ Gorjani

KUU „Cernik“ Cernik

KUD „Sv.Ana“ Radikovci

KUD „Graničari“ Lužani

 

 

18,00 do 19,00 sati

KUD „Drenjanci“ Drenje

KUD „Ivan Goran Kovačić“ Beravci

KUD „Sloga“ Draž

KUD „Kolo“ Vukovar

KUD „Seljačka sloga“ Prekopakra

KUD „Bebrina“ Bebrina

KUD „Šokadija“ Budrovci

 

 

 

20,00 sati

”SLAVONIJO, ZEMLJO PLEMENITA”

Pozornica u Strossmayerovu perivoju

-          Izbor za najbolje nošeno narodno ruho (djevojke, snaše, momci i bećari)

Glazbeni sastavi:

VERA SVOBODA, ŠIMA JOVANOVAC, MIROSLAV ŠKORO, STJEPAN  JERŠEK – ŠTEF, BORIS ĆIRO GAŠPARAC, SLAVONSKE LOLE, DIKE, SLAVONSKI VEZ, IZVOR, ZVONA, SANJA HAJDUKOVIĆ I GREGA BEND, ĐERDANI, DYACO, SLAVONIJA BAND, PRIJATELJI, ŽENSKA KLAPA CERTISSA, ŽVS ĐAKOVČANKE, KLAPA SLAVONICA, MARISTELLA RAVLIĆ…

PUČKI ZABAVLJAČI: “Bać’ Roka i did Tunja”

- Dodjela nagrada i zatvaranje 48. Đakovačkih vezova

 

ORGANIZACIJSKI ODBOR ĐAKOVAČKIH VEZOVA

Zoran Vinković, gradonačelnik Grada Đakova, predsjednik

Goran Soldo, predsjednik Gradskog vijeća

Ivan Išasegi, zamjenik gradonačelnika

Mirko Ćurić, zamjenik gradonačelnika

Marija Burek, direktorica Turističkog ureda Turističke zajednice Grada Đakova

Tomislav Vuković, predsjednik SAKUD-a grada Đakova

Janja Glavačević, predsjednica SAKUD-a Đakovštine

 

Glazbeni urednik: Tomislav Radićević, prof.                           

 

 

 

 

IZBORNIK