Redoslijed folklornih priredbi i nastupa - 49. Đakovački vezovi

P E T A K – 3. srpnja 2015.

18,00 do 19,00 sati

PUČKO CRKVENO PJEVANJE

Samostanska crkva Milosrdnih sestara Sv. Križa

 

21,00 do 22,30 sati

Scenska slika

SVEČANO OTVARANJE 49. ĐAKOVAČKIH VEZOVA

Program: „ ČUDESNA ŠKRINJA“

 

S U B O TA – 4. srpnja 2015.

19,30 do 21,00 sati

ĐAKOVŠTINA U PJESMI I PLESU

Strossmayerov perivoj

KUD „Veseli šokci“ Punitovci

KUD „Petöfi Sándor“ Ivanovci Đakovački

KUD „Ledina“ Gašinci

KUD „Hrvatska čitaonica“ Selci Đakovački

KUD „Sklad“ Đakovo

KUD „Kuševac“ Kuševac

KUD „Zora“ Piškorevci

KUD „Drenjanci“ Drenje

KUD „Vesela Šokadija“ Lapovci

 

 

21,00 do 23,00 sati

NASTUP GOSTUJUĆIH SKUPINA

HKUD „Jare“ Jare,Široki Brijeg, BiH

FG „Hajdenjaki“ Dolnja Pulja,Unterpullendorf, Austrija

HKUD „Radišići“ Radišići,Ljubuški, BiH

Veterani KUD-a „Salona“ Solin

KŠD „Rakitno“ Rakitno, Posušje, BiH

KUD „Marko Markota“ Rogotin

YEVSHAN UKRAINIAN FOLK BALLET ENSEMBLE, SASKATCHEWAN,Kanada

KUD „Branimir“ Benkovac

Udruga „Društvo Breščana“ Tuzla, BiH

KUU „Bezdan“ Pirovac

KUD „Sinj“ Sinj

 

 

N E D J E L J A – 5. srpnja 2015.

8,30 do 10,00 sati

SVEČANA POVORKA SUDIONIKA 49. ĐAKOVAČKIH VEZOVA

  1. Konjanik

Zastave

RH (u sredini)

Osječko-baranjska županija (desno)

Grad Đakovo (lijevo)

Europska unija (iza)

Đakovački vezovi (iza)

 

2. Mažoretkinje KUD-a „Sklad“ Đakovo

3. Puhački orkestar DVD-a Đakovo

4. Natpis: 49. Đakovački vezovi

5. Grb Đakovačkih vezova

 

6. FOLKLORNE SKUPINE:  

P  O  V  O  R  K  A

  1. KUD „Zora“ Piškorevci
  2. KUU „Bezdan“ Pirovac
  3. YEVSHAN UKRAINIAN FOLK BALLET ENSEMBLE INC., SASKATCHEWAN, KANADA
  4. HKUD „Jare“ Jare, Široki Brijeg, BiH
  5. Prva kandžijaška udruga „Kruševica 2010“ Kruševica
  6. KUD „Šokadija“ Strizivojna
  7. KUD „Marko Markota“ Rogotin
  8. KUD „Trnovitica“ Velika Trnovitica
  9. KUD „Sloga“ Satnica Đakovačka
  10. KUD „Repušnica“ Repušnica
  11. KUD „Seljačka sloga“ Donja Dubrava
  12. KUD „Sinj“ Sinj
  13. KUD „Oporovec“ Zagreb
  14. KUD „Šokadija“ Budrovci
  15. FG „Hajdenjaki“ Donja Pulja, Unterpullendorf, Austrija
  16. KUD „Brinje“ Brinje
  17. KUD „Tena“ Đakovo
  18. HKUD „Radišići“ Radišići,Ljubuški,BiH
  19. KUD „Tamburica“ Velimirovac
  20. KUD „Kuševac“ Kuševac
  21. Veterani KUD-a „Salona“ Solin
  22. KUD „Prugovac“ Prugovac
  23. Udruga „Društvo Breščana“ Tuzla,BiH
  24. KUD „Ledina“ Gašinci
  25. KŠD „Rakitno“ Rakitno, Posušje, BiH
  26. KUD „Čačinci“ Čačinci
  27. KUD „Veseli šokci“ Punitovci
  28. KUD „Kupina“ Kupina
  29. HKUD „Župa Zovik“ Gornji Zovik, Brčko, BiH
  30. KUD „Sklad“ Đakovo
  31. KUD „Perušić“ Perušić
  32. SKUD „Braće Banas“ Josipovac Punitovački
  33. KUD „Veleševec“ Veleševec
  34. KUD „Seljačka sloga“ Šljivoševci
  35. KUD „Vesela Šokadija“ Lapovci
  36. Kuburaška udruga „ Maruševec“ Maruševec
  37. KUD „Petöfi Sándor“ Ivanovci Đakovački
  38. KUD „Lipa“ Semeljci
  39. KUD „Klaruš“ Maruševec
  40. KUD „Hrvatska čitaonica“ Selci Đakovački
  41. KUD „Bisernica Sapci“ Sapci
  42. KUD „Branimir“ Benkovac
  43. KUD „Slavonija“ Đurđanci
  44. KUU „Voćin“ Voćin
  45. KUD „Drenjanci“ Drenje
  46. KUD „Izvor“ Generalski Stol
  47. KUD „Matija Antun Relković“ Davor
  48. KUD „Ivan Goran Kovačić“ Ivankovo
  49. KUD „Gorjanac“ Gorjani
  50. KUD „Mladi šokci“ Duboševica
  51. KUD „Ivan Meštrović“ Vrpolje
  52. HKD „Napredak“ Odžak
  53. KUD „ Šokadija“ Lipovac
  54. KUD „Širokopoljac“ Široko Polje
  55. KUD „Tančec“ Rugvica
  56. KUD „Posavac“ Vrbanja
  57. KUD „Pounjski pleter“ Dvor

7. Matični klub „Hrvatski ovčar“ Đakovo

8. Četveropreg,dvopreg

9. Svatovske zaprege

10. Konjanici

 

 

N E D J E LJ A – 5. srpnja 2015.

10,30 do 12,30 sati

Strossmayerov perivoj

MEĐUNARODNA SMOTRA FOLKLORA

KUD „Slavonija“ Đurđanci

HKUD „Radišići“ Radišići, Ljubuški, BiH

Udruga „Društvo Breščana“ Tuzla

FG „Hajdenjaki“ Dolnja Pulja, Unterpullendorf, Austrija

HKUD „Župa Zovik“ Gornji Zovik, Brčko, BiH

SKUD „Braće Banas“ Josipovac Punitovački

YEVSHAN UKRAINIAN FOLK BALLET ENSEMBLE INC., SASKATCHEWAN,KANADA

KŠD „Rakitno“ Rakitno, Posušje, BiH

HKUD „Jare“ Jare, Široki Brijeg, BiH

KUD „Lipa“ Semeljci

 

12,30 do 15,00 sati

SMOTRA FOLKLORA HRVATSKE

KUD „Sloga“ Satnica Đakovačka

KUD „Marko Markota“ Rogotin

KUD „Sinj“ Sinj

Veterani KUD-a „Salona“ Solin

KUU „Bezdan“ Pirovac

KUD „Branimir“ Benkovac

HKUD „Perušić“ Perušić

KUD „Seljačka sloga“ Donja Dubrava

KUD „Oporovec“ Zagreb

KUD „Brinje“ Brinje

KUD „Prugovac“ Prugovac

KUD „Izvor“ Generalski Stol

KUD „Trnovitica“ Velika Trnovitica

KUD „Veleševec“ Veleševec

KUD „Klaruš“ Maruševec

KUD „Repušnica“ Repušnica

KUD „Bisernica Sapci“ Sapci

KUD „Pounjski pleter“ Dvor

 

15,00 do 17,00 sati – PAUZA

 

 

17,00 do 19,00 sati

SMOTRA FOLKLORA SLAVONIJE, BARANJE I ZAPADNOG SRIJEMA

 

17,00 do 18,00 sati

KUD „Širokopoljac“ Široko Polje

KUD „Mladi šokci“ Duboševica

KUD „Đeram“ Čajkovci

KUU „Voćin“ Voćin

KUD „Seljačka sloga“ Šljivoševci

KUD „Čačinci“ Čačinci

KUD „Kupina“ Kupina

 

18,00 do 19,00 sati

KUD „Šokadija“ Budrovci

KUD „Vrbje“ Vrbje

KUD „Tamburica“ Velimirovac

KUD „Gorjanac“ Gorjani

KUD „Seljačka Sloga“ Slakovci

KUD „Eugen Kumičić“ Slavonski Brod

KUD „Šokadija“ Strizivojna

 

20,00 sati

”SLAVONIJO, ZEMLJO PLEMENITA”

Pozornica u Strossmayerovu perivoju

-          Izbor za najbolje nošeno narodno ruho (djevojke, snaše, momci i bećari)

-IZVOĐAČI:

VERA SVOBODA, ŠIMA JOVANOVAC, BORIS ĆIRO GAŠPARAC,

SLAVONSKE LOLE, DIKE, IZVOR, ZVONA, SANJA HAJDUKOVIĆ I GREGA

BEND, ĐERDANI, DYACO, SLAVONIJA BAND,PRIJATELJI, BRACE, NOVA

BANDA,ŽENSKA KLAPACERTISSA,ŽVS ĐAKOVČANKE, KLAPA

SLAVONICA

PUČKI ZABAVLJAČI: “Bać’ Roka i did Tunja”

- Dodjela nagrada i zatvaranje 49. Đakovačkih vezova

 

ORGANIZACIJSKI ODBOR ĐAKOVAČKIH VEZOVA

Zoran Vinković, gradonačelnik Grada Đakova, predsjednik

Goran Soldo, predsjednik Gradskog vijeća

Ivan Išasegi, zamjenik gradonačelnika

Mirko Ćurić, zamjenik gradonačelnika

Marija Burek, direktorica Turističkog ureda Turističke zajednice Grada Đakova

Tomislav Vuković, predsjednik SAKUD-a grada Đakova

Ivanka Perković, predsjednica SAKUD-a Đakovštine

 

Glazbeni urednik: Tomislav Radičević, prof.                             

 

 

 

IZBORNIK