Contacts | Useful links

Tuesday, August 03, 2021
header tz

Redoslijed folklornih nastupa na 55. Đakovačkim vezovima

9. Đakovački vezovi Silvija Butković 2

U nastavku možete pogledati redoslijed nastupa pojedinih folklornih skupina na 55. Đakovačkim vezovima. 

Zemlja partner ovogodišnjih Đakovačkih vezova je Mađarska koju će također predstavljati Plesna skupina „Bartók“ i Folklorna plesna skupina „Kincső”, obje iz Budimpešte.

Petak, 25. lipnja 2021.
19:30 – 21:00 sati

PUČKO CRKVENO PJEVANJE
Mjesto održavanja: župna crkva Dobrog Pastira

  • ŽPS „Skladovkeˮ KUD-a „Skladˮ Đakovo
  • Crkveni zbor Gospe Snježne Selci Đakovački
  • ŽPS „Podgoračankeˮ HKD-a „Podgoračaniˮ Podgorač
  • MPS „Veseli šokciˮ Slavonski Brod
  • ŽPS „Vranovkeˮ Vranovci
  • PS KUD-a „Vesela šokadijaˮ Koritna
  • Pjevačka skupina folklorne sekcije
  • HKD-a „Lisinskiˮ Našice
  • MVS „Bećarineˮ KUD-a „Tenaˮ Đakovo
 

Petak, 2. srpnja 2021.
21:00 – 22:30 sati

Scenska slika
SVEČANO OTVARANJE 55. ĐAKOVAČKIH VEZOVA
Program: „MOJA DUŠA BEĆARSKA…”
Mjesto održavanja: Trg J. J. Strossmayera

 

Subota,  3. srpnja 2021.

20:00 sati
NASTUP GOSTUJUĆIH SKUPINA
Mjesto održavanja: Strossmayerov park

  • FA „Gabrovo” Gabrovo, Bugarska

 21:00 – 22:00 sata
PREDSTAVLJANJE ZEMLJE PARTNERA
Mjesto održavanja: Strossmayerov park

  • Predstavljanje zemlje partnera, Mađarske, folklorni program:
    Plesna skupina „Bartók“ i Folklorna plesna skupina „Kincső”, Budimpešta
  • Bartók Táncegyüttes
  • Kincső Néptáncegyüttes
  • Budapest
  • Magyarország
 

Nedjelja, 4. srpnja 2021.
8:30 – 10:30 sati

SVEČANA POVORKA SUDIONIKA 55. ĐAKOVAČKIH VEZOVA

I. Konjanik
Zastave
RH (u sredini)
Osječko-baranjska županija (desno)
Grad Đakovo (lijevo)
Europska unija (iza)
Mađarska (iza)
Đakovački vezovi (iza)

II. Mažoretkinje KUD-a „Skladˮ Đakovo
III. Puhački orkestar DVD-a Đakovo
IV. Natpis: 55. Đakovački vezovi
V. Grb Đakovačkih vezova
VI. FOLKLORNE SKUPINE:

P O V O R K A

  1. KUD „Slogaˮ Satnica Đakovačka
  2. Plesna skupina „Bartók“ i Folklorna plesna skupina „Kincső”, Budimpešta, Mađarska
  3. Folklorna sekcija mađarskog kulturnog društva „Népkör“ Osijek
  4. KUD „Čardaš“ Demokratske zajednice Mađara Hrvatske, Suza
  5. MKUD „Petőfi Sándor“ Dalj Planina
  6. KUD „Petőfi Sándor“ Laslovo
  7. MKU „Pélmonostor“ Beli Manastir
  8. KUD „Vardarac“ Vardarac
  9. FA „Gabrovo“ Gabrovo, Bugarska
  10. Prva kandžijaška udruga Kruševica 2010, Kruševica
  11. KUD „Tena“ Đakovo
  12. KUD „Kupina“ Kupina
  13. KUD „Vesela Šokadija“ Koritna
  14. KUD „Dangubice“ Kuterevo
  15. KUD „Šokadija“ Budrovci
  16. Kuburaška udruga „Maruševec“ Maruševec
  17. KUD „Ivan Meštrović“ Vrpolje
  18. KUD „Slavonija“ Đurđanci
  19. KUD „Šokadija“ Ivanovci, Marjančaci i Zelčin
  20. KUD „Gorjanac“ Gorjani
  21. KUD „Drenjanci“ Drenje
  22. KUD „Kraluš“ Gornji Stupnik
  23. KUD „Perkovčani“ Novi Perkovci
  24. KUD „Julije Benešić“ Ilok
  25. KUD „Šokadija“ Strizivojna
  26. KUD „Seljačka sloga“ Zadubravlje
  27. KUD „Kuševac“ Kuševac
  28. KUD „Slavonija“ Gornji Andrijevci
  29. KUD „Ledina“ Gašinci
  30. KUD „Tomislav“ Sibinj
  31. KUD „Hrvatska čitaonica“ Selci Đakovački
  32. SKUD „Braće Banas“ Josipovac Punitovački
  33. KUD „Lipa“ Semeljci
  34. KUD „Tomislav“ Donji Andrijevci
  35. KUD „Zora“ Piškorevci
  36. KC „Klasje“ Privlaka
  37. KUD „Slavonac“ Forkuševci
  38. KUD „Antun Gustav Matoš“ Tovarnik
  39. KUD „Sklad“ Đakovo
  40. KUD „Vesela Šokadija“ Gundinci
  41. KUD „Milko Cepelić“ Vuka
  42. KUD „Ivan Tišov“ Viškovci
  43. KUD „Veseli šokci“ Punitovci

VII. Matični klub „Hrvatski ovčarˮ Đakovo
VIII. Četveropreg, dvopreg
IX. Svatovske zaprege
X. Konjanici

Nedjelja, 4. srpnja 2021.
10:30 sati
Mjesto održavanja: Strossmayerov park

MEĐUNARODNA SMOTRA FOLKLORA

  • SKUD „Braće Banasˮ Josipovac Punitovački
  • Plesna skupina „Bartók“ i Folklorna plesna skupina „Kincső”, Budimpešta, Mađarska
  • KUD „Čardaš” Demokratske zajednice Mađara Hrvatske, Suza
  • FA „Gabrovo“ Gabrovo, Bugarska

11:30 sati 
SMOTRA FOLKLORA HRVATSKE

  • KUD „Ledinaˮ Gašinci
  • KUD „Dangubice“ Kuterevo
  • KUD „Šokadija“ Budrovci
  • KUD „Kraluš“ Gornji Stupnik
  • KUD „Kuševac“ Kuševac

15:00 – 17:00 sati
PAUZA

17:00 – 18:30 sati
SMOTRA FOLKLORA SLAVONIJE, BARANJE I ZAPADNOG SRIJEMA

  • KUD „Slavonijaˮ Đurđanci
  • KC „Klasje“ Privlaka
  • KUD „Drenjanci“ Drenje
  • KUD „Kupina“ Kupina
  • KUD „Šokadijaˮ Ivanovci, Marjančaci i Zelčin

18:30 – 20:00 sati

  • KUD „Vesela Šokadija“ Koritna
  • KUD „Julije Benešić“ Ilok
  • KUD „Šokadija“ Strizivojna
  • KUD „Drežnik“ Drežnik
  • KUD „Đenka“ Đurići
  • KUD „Perkovčani“ Novi Perkovci

21:00 sat
„SLAVONIJO, ZEMLJO PLEMENITAˮ

Mjesto održavanja: pozornica u Strossmayerovu parku
Izbor za najbolje nošeno narodno ruho (djevojke, snaše i momci)
Dodjela nagrada i zatvaranje 55. Đakovačkih vezova

ORGANIZACIJSKI ODBOR ĐAKOVAČKIH VEZOVA
Marin Mandarić, gradonačelnik Grada Đakova, predsjednik
Pavo Cindrić, predsjednik Gradskog vijeća
Antun Galić, zamjenik gradonačelnika
Marija Burek, direktorica Turističke zajednice Grada Đakova
Tomislav Vuković, predsjednik SAKUD-a Grada Đakova
Ivanka Perković, predsjednica SAKUD-a Đakovštine

Foto: Silvija Butković

DISCOVER YOUR STORY

discover your story

VISIT US ON FACEBOOK

CROATIA 365 – WINE TOUR SLAVONIJE I BARANJE

cro360eng

MOBILE APPLICATIONS

ios

evsitor

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3